وبلاگ اردوگاه تکریت11 * * * PRISONER OF WAR IN IRAQ-COMP 11-TAKRIT
فاش نیوز - یوسف مجتهد - مواد ۳۸ و ۳۹ قانون جامع خدمات‌رسانی و اصلاحیه تبصره ۲ ماده ۳۹ به عنوان قانون مؤخر تکلیف نحوه پرداخت حقوق حالت اشتغال به جانبازان و آزادگان از‌کار‌افتاده کلی را تعیین کرده است، لذا وضعیت آنان را منطبق با این قانون تشریح می‌ کنیم:

1- جانبازان و آزادگانی که از ابتدا مستخدم هیچ‌کدام از دستگاه‌های مشمول بند الف و ب ماده 2 قانون جامع نبوده و نیستند؛ این افراد حقوق حالت اشتغال خود را از بنیاد شهید دریافت کرده و پس از تکمیل 30 سال سنوات با دریافت پاداش پایان خدمت‌ بر مبنای هرسال یک ماه، بازنشسته تلقی شده و حقوق بازنشستگی را به دلیل توافقات قبلی بنیاد با مراجع مسئول همچنان از بنیاد دریافت خواهند کرد. مبنای دریافت حقوق این افراد، حسب مورد مقررات نیروهای مسلح یا قانون مدیریت خدمات کشوری خواهد بود. این افراد منعی برای استخدام در دستگاه‌های اجرایی ندارند.

2- جانبازان و آزادگانی که مستخدم یا بازنشسته دستگاه‌های مشمول بند ب ماده 2 قانون جامع هستند؛ این گروه بدون در نظر گرفتن وضعیت استخدامی یا بازنشستگی‌شان، همانند گروه یک با آنان رفتار خواهد شد و بازنشستگی آنان در هر یک از 2وضعیت به صورت مستقل انجام می‌شود.

3- جانبازان و آزادگانی که مستخدم برخی دستگاه‌های مشمول بند الف ماده 2 قانون جامع هستند ولی کارکنان آن دستگاه مستخدم دولت تلقی نشده و عملا تکلیفی برای اجرای قانون حالت اشتغال از منابع دستگاه ندارند مانند دانشگاه آزاد اسلامی؛ این گروه از جانبازان و آزادگان همانند گروه یک با آنان رفتار می‌شود و بازنشستگی آنان در هر یک از 2 وضعیت به صورت مستقل انجام می‌شود.

4- جانبازان و آزادگانی که مستخدم برخی دستگاه‌های مشمول بند الف ماده 2 قانون جامع هستند و کارکنان آنان مستخدم دولت بوده و در صورتی که جانباز یا آزاده تمایل به استفاده از قانون حالت اشتغال در دستگاه را داشته باشد دستگاه مکلف است نسبت به اجرای حالت اشتغال ایشان اقدام کند. استخدام و به کارگیری مجدد ایشان در دستگاه‌های اجرایی بلامانع است. مبنای پرداخت حقوق این افراد حسب مورد مقررات نیروهای مسلح یا قانون مدیریت خدمات کشوری خواهد بود.

5- جانبازان و آزادگانی که در دستگاه‌های مشمول بند الف ماده 2قانون جامع مشغول خدمت بوده و از گذشته، برخی از آنان حقوق حالت اشتغال خود را از بنیاد دریافت می‌کرده‌اند؛دریافت حقوق آنان همچنان ادامه خواهد داشت و براساس اصلاح تبصره 2 ماده 39 قانون جامع، بنیاد حق قطع این حقوق را ندارد و هرگونه اقدام برای قطع این حقوق خلاف قانون است. مبنای پرداخت این حقوق حسب مورد مقررات نیروهای مسلح یا قانون مدیریت خدمات کشوری است.

6- جانبازان و آزادگانی که در دستگاه‌های مشمول بند الف ماده 2 قانون جامع مشغول خدمت بوده و حقوق دریافتی آنان از بنیاد قطع شده است؛ با عنایت به اصلاح تبصره 2 ماده 39، بنیاد موظف است نسبت به برقراری مجدد حقوق آنان اقدام کند. در این موضوع تفاوتی نمی‌کند که جانباز و آزاده در کدام دستگاه مشغول خدمت بوده است.

7- جانبازان و آزادگان بازنشسته که یا بازنشسته سازمان‌های بند الف ماده 2 هستند یا بند ب.

درباره بازنشستگان بند ب جای هیچگونه شبهه‌ای نیست که حقوق حالت اشتغال آنان باید از طریق بنیاد پرداخت شود و این موضوع حتی قبل از اصلاح تبصره 2 ماده 39 نیز ثابت و قطعی بوده است لکن با اصلاح تبصره 2 ماده 39 بازنشستگان بند الف نیز به طور قطع و یقین مشمول دریافت حقوق حالت اشتغال از بنیاد خواهند بود و دریافت حقوق بازنشستگی مانعی برای دریافت حقوق حالت اشتغال از بنیاد نیست.

8- جانبازان و آزادگانی که در سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی مشغول خدمت بوده و دارای رأی ازکارافتادگی هستند یا در صورت مراجعه به کمیسیون پزشکی رأی از کار افتادگی آنان صادر خواهد شد؛ این گروه از ابتدا مورد مناقشه بوده و جمعی از آنان به دلیل عدم‌اطلاعات و آمار کافی، وارد سیستم پرداخت بنیاد شده‌اند که قطع این حقوق با اصلاح تبصره 2 مغایر قانون است و عده‌ای دیگر همچنان در انتظار تعیین تکلیف خود هستند. با اصلاح تبصره 2 هیچ شبهه‌ای باقی نمی‌ماند که برقراری حقوق برای این افراد مغایرتی با قانون نداشته و اصلاح تبصره به منظور رعایت عدالت در برقراری حقوق حالت اشتغال صورت گرفته است. برابر بند‌های 9 و 14 اصل سوم قانون اساسی، دولت موظف به رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه و تأمین حقوق همه‌جانبه افراد است و مجلس حق وضع قانون مغایر با قانون اساسی را ندارد لذا نمی‌توان این امر را متصور شد که عده‌ای با شرایط و ضوابط یکسان از 2 نوع وضعیت حقوقی برخوردار باشند. تصور اینکه جانبازان و آزادگانی با شرایط مساوی و یکسان از حقوقی متفاوت برخوردار باشند هیچ منطقی ندارد. پرداخت حقوق حالت اشتغال به عده‌ای به عنوان حق ایثارگری و محروم کردن عده‌ای دیگر از دریافت آن مغایر با قانون اساسی و قوانین مصوب مجلس است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم آبان 1393ساعت 19:52  توسط مدیروبلاگ  | 


به گزارش ایثار، دکتر حسن شهرکی پور مدیرکل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بنیاد با اشاره به این که چشم انداز علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر افتخار به ایثارگری، رسیدن به وضعیت مطلوب علمی، قبولی در دوره های تحصیلات تکمیلی، توسعه پژوهش و تولید فکر و ترویج ارزش های ایثارگری در دانشگاه ها است اظهار داشت: هر سال 3 کمیسیون نقل و انتقال دانشگاهی بزرگ به شرح ذیل در کشور برگزار می شود:

- کمیسیون نقل و انتقال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

- کمیسیون نقل و انتقال وزارت بهداشت و درمان

- کمیسیون نقل و انتقال دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل آموزش عالی بنیاد گفت: در وزارت بهداشت و درمان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اواخر شهریور ماه هر سال و در دانشگاه آزاد اسلامی هم در هر نیم سال کمیسیون های نقل و انتقال برگزار می شود و پس از اطلاع رسانی، درخواست دانشجویان متقاضی نقل و انتقال در کمیسیون مربوطه مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: البته علاوه بر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه آزاد اسلامی در مراکز آموزشکده های فنی و حرفه ای، دانشگاه پیام نور و دانشگاه جامع علمی-کاربردی نیز این کمیسیون ها فعال هستند.

شهرکی پور در ادامه تصریح کرد: چنانچه دانشجوی مورد نظر واجد "شرایط علمی دانشگاه" و "انتقال دانشجو به بوم خود" باشد درخواست وی برای انتقال به واحد مورد نظر مورد موافقت قرار گرفته و زمینه مناسب برای ارتقای کیفیت آموزشی و کسب مدارج بالای علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر مهیا می شود.

مدیرکل آموزش عالی بنیاد تصریح کرد: معیار اصلی برگزاری کمیسیون های نقل و انتقال در دانشگاه ها رشد و ارتقای علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر، حفظ انسجام خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و کاهش هزینه های ایثارگران است که در مهرماه سال 92، 7940 نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر با هدف تحقق موارد ذکر شده نقل و انتقال یافته اند.

شهرکی پور در پایان با تاکید بر این که این نقل و انتقال ها بر مبنای 5 درصد ظرفیت پذیرش هر دانشگاه صورت می گیرد افزود: این بدین معنا است که نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر خارج از ظرفیت نقل و انتقالات عادی هر دانشگاه است و هیچ گاه دانشجویان شاهد و ایثارگر این ظرفیت را پر نکرده اند.

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم دی 1392ساعت 18:55  توسط مدیروبلاگ  | 

فاش نیوز - نماینده جانباز مجلس شورای اسلامی از اختصاص 17 میلیارد تومان برای پرداخت حقوق رزمندگان معسر از سوی دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی در خصوص علت پرداخت نشدن حقوق رزمندگان معسر یادآور شد: کار پرداخت حقوق رزمندگان معسر از آبان ماه آغاز شده است و مبلغ 17 میلیارد تومان از سوی دولت به این موضوع اختصاص داده شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و تنها نماینده ویلچرنشین گفت:به استناد بند"ط" ماده 44 که دولت موظف است نسبت به ساماندهی  برقراری مستمری بسیجیان و رزمندگان معسر دوران دفاع مقدس، اعم از بسیجیان تحت فرماندهی سپاه پاسداران، کمیته انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی اقدام کند.

جعفرزاده ایمن آبادی در توضیح سخنان خود افزود: در حال حاضر حدود 38 هزارو 55 تن از این عزیزان که معروف به طرح رزمندگان"15 رمضان" هستند در 32 استان شناسایی شده اند و مبلغ 17 میلیارد تومان هم برای پرداخت حقوق به آنان اختصاص داده شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جدول اختصاص داده شده برای پرداخت اعتبارات طرح پرداخت حقوق رزمندگان معسر تصریح کرد: در این خصوص جای نگرانی برای پرداخت حقوق ماهیانه 250 هزار تومان برای رزمندگان معسر از سوی دولت وجود ندارد.

+ نوشته شده در  شنبه دوم آذر 1392ساعت 10:55  توسط مدیروبلاگ  | 

قانون جامع خدمات‌رساني به ايثارگران پس از سال‌ها بلاتكليفي سرانجام در تاريخ 2/1/92 به تصويب مجمع تشخيص مصلحت نظام رسيد. لازم به ذكر است كه اين قانون در جلسه مورخ 3/4/1386 مطابق اصل هشتاد‌وپنجم قانون اساسي به تصويب كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي رسيده و به عنوان لايحه به مجلس تقديم گرديده و در تاريخ 5/6/1385 پس از موافقت مجلس با اجراي آزمايشي به مدت چهار سال به دليل عدم تأمين نظر شوراي نگهبان به مجمع تشخيص مصلحت ارسال شده بود در نهايت مورخ 2/10/1391 به تصويب مجمع رسيد. معمولاً در تمام كشورهاي دنيا وقتي مي‌خواهند قانون يا يك طرح و ايده ‌نوين را در يك جريان اجرايي وارد كنند قبل از به اجرا درآوردن كامل، مدتي به صورت آزمايشي قانون يا طرح را توسط مراجع ذيربط به اجرا مي‌گذارند تا در اين مدت به صورت كامل و با نظارت جامع به بررسي ايرادات و كاستي‌هاي آن بپردازند و بعد از اتمام مدت تعيين شده قبلي يا قانون يا طرح مورد نظر را به صورت كامل ملغا شده و يا با اضافه و كم كردن مواردي بر آن مشكلات و معضلات آن را مرتفع مي‌نمايند. به هر صورت اين لايحه علي‌رغم همه تلاش‌ها براي به تصويب نرسيدن آن تصويب شد. حال سؤال اينجاست تسهيلات و امتيازات پيش‌بيني شده براي ايثارگران و به ويژه آزادگان در اين قانون به چه ترتيب مي‌باشد؟ و آيا بنياد شهيد و ساير دستگاه‌ها و نهادهاي اجرايي زمينه و بسترهاي لازم براي اجراي مفاد اين قانون را تهيه و آماده كرده؟

با ذكر اين مقدمه در ذيل اشاره‌اي اجمالي به مباحث فوق صورت خواهد پذيرفت. طبق ماده يك اين قانون ايثارگر به كسي اطلاق مي‌گردد كه براي استقرار و حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي و دفاع از كيان نظام جمهوري اسلامي ايران و استقلال و تماميت ارضي كشور، مقابله با تهديدات و تجاوزات دشمنان داخلي و خارجي انجام وظيفه نموده و شهيد، مفقودالاثر، جانباز، اسير، آزاده و رزمنده شناخته شود.

آزاده به عنوان يكي از اعضاي خانواده ايثارگران طبق اين قانون به كسي اطلاق مي‌شود كه در راه تكوين، شكوفايي، دفاع و حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي و كيان جمهوري اسلامي ايران استقلال و تماميت ارضي كشور، مقابله با تهديدات و تجاوزات دشمن و عوامل ضدانقلاب و اشرار در داخل و يا خارج از كشور اسير شده و سپس آزاد شود. همچنين براساس اين قانون كليه افرادي كه از تاريخ 28/5/1342 تا 16/11/1357 با الهام از مبارزات و مجاهدات امام خميني4 به دلايل امنيتي، مذهبي يا اتفاقات سياسي ديگر حداقل به مدت سه ماه در بازداشت يا حبس قطعي بوده‌اند؛ آزاده تلقي مي‌گردند.

اين قانون كليه دستگاه‌هاي اجرايي دولتي و غيردولتي و شركت‌ها و مراكز توليدي و خدماتي كه تحت پوشش قانون كار يا مقررات تامين اجتماعي و قوانين خاص هستند را ملزم به تبعيت از اين قانون نموده است.

به جهت سهولت در ارائه مطالب، حقوق و امتيازات پيش‌بيني شده در اين قانون را به موارد ذيل تقسيم مي‌كنيم.

الف) حقوق مزاياي پيش‌بيني شده در بخش مسكن

آزادگان فاقد مسكن يا داراي مسكن نامناسب مشمول دريافت خدمات مسكن در قانون مذكور مي‌باشند كه اين خدمات عبارتند از:

1.      تأمين و واگذاري زمين يا مسكن

2.      واگذاري منازل اجاره به شرط تمليك

3.      ارائه تسهيلات بانكي بلندمدت با كارمزد حداكثر 4% با بازپرداخت بيست ساله

4.      وديعه مسكن استيجاري

5.      پرداخت هزينه تعمير منزل و تبديل به احسن نمودن مسكن نامناسب

6.   معافيت از هزينه‌هاي آماده‌سازي زمين، خدمات و تسهيلات مهندسي و شهري كه حسب مورد به ايثارگران واجد شرايط تعلق مي‌گيرد.

نكته مهمي كه در امتيازات پيش‌بيني شده به منظور ارائه خدمات مسكن به ايثارگران مشاهده مي‌گردد تبعيضي است كه بين برخي از اين اعضاء وجود دارد. وفق ماده 3 مكرر قانون فوق‌الذكر فرزندان جانبازان بالاي 70% مشمول تسهيلات خريد يا ساخت مسكن قرار گرفته‌اند ولي دليل محروميت فرزندان آزادگان از اين مزايا مشخص نيست و مناسب‌تر بود قانونگذار به طور برابر فرزندان آزادگان بالاي 5 سال را نيز مشمول اين تسهيلات قرار مي‌داد.

ب) حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در بخش بهداشت و درمان

از مهم‌ترين موارد مبتلابه آزادگان در بخش بهداشت و درمان مربوط به بيمه و خدمات درماني است كه مطابق اين مقررات تأمين 100% هزينه بهداشتي درماني به صورت بيمه سلامت، بيمه همگاني، بيمه مكمل و بيمه خاص (خدماتي كه مشمول قوانين بيمه همگاني و تكميلي نمي‌گردند) آزادگان و افراد تحت تكفل آنان بر عهده دولت بوده و اعتبارات آن هر ساله در قوانين بودجه سنواتي متصور مي‌گردد. شايان ذكر است كه اين قانون دولت را مكلف نموده كه پرداخت كسورات بيمه درماني همگاني و تكميلي سهم ايثارگران شاغل (آزادگان) در بخش غيردولتي مشمول قانون كار و تأمين اجتماعي را نيز در لوايح بودجه سنواتي كل كشور پيش‌بيني نموده و در اختيار سازمان تأمين اجتماعي قرار دهد.

آيين‌نامه اجرايي اين فصل مي‌بايستي ظرف سه ماه پس از تصويب اين قانون توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران و با همكاري وزارتخانه‌هاي تعاون، كار و رفاه اجتماعي، بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و ستاد كل نيروهاي مسلح تهيه و به تصويب هيأت وزيران برسد. كه عليرغم انقضاي مهلت براي تصويب اين آيين‌نامه هنوز آيين‌نامه مزبور به تصويب نرسيده است.

ج) حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در بخش تسهيلات اداري و استخدامي

مطابق با اين قانون كليه دستگاه‌هاي دولتي و ساير نهادها و تشكيلات مشمول اين قانون مكلف‌اند حداقل 25% از نيازهاي استخدامي و تأمين نيروهاي مورد نياز خود را كه وفق ضوابط و مجوزهاي مربوط اخذ مي‌نمايند به ايثارگران از جمله كليه آزادگان و همسران و فرزندان آزادگان يكسال و بالاي يكسال اسارت و 5% از سهميه استخدامي را نيز به همسر و فرزندان آزادگان كمتر از يك سال اسارت اختصاص دهند.

وفق اين قانون همسران آزادگان با سابقه اسارت پنج سال و بالاتر كه قبل از اسارت با آنان ازدواج نموده‌اند، در صورت شاغل بودن مي‌توانند با پنج سال سنوات ارفاقي از امتياز بازنشستگي پيش از موعد با دريافت حقوق و مزاياي كامل بهره‌مند گردند. همچنين همسران آزادگان با سابقه اسارت كمتر از پنج سال نيز به تناسب سابقه اسارت آزادگان از يك تا پنج سال سنوات ارفاقي بازنشستگي بهره‌مند مي‌گردند.

علاوه بر اين به همسران آزادگان متوفي كه فرزند يا فرزنداني را از آزاده متوفي تحت تكفل قانوني داشته باشند، معادل حداقل حقوق كاركنان دولت، حق سرپرستي پرداخت خواهد شد. افراد حضانت كننده از اين فرزندان محروم از مادر نيز مشمول اين امتياز مي‌باشند.

د) حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در بخش اشتغال و كارآفريني

قانونگذار در اين قانون به منظور تشويق كارفرمايان كارگاه ها به جذب آزادگان و همسر و فرزندان آنان تحفيفات و تسهيلاتي براي اين قبيل كارفرمايان از جمله كاهش ماليات به واسطه حقوق پرداختي به ايثارگران جديد الاستخدام به عنوان هزينه‌هاي قابل قبول مالياتي براي مدت پنج سال، 50% تخفيف در پرداخت حق بيمه به جهت به كارگيري آزادگان براي مدت پنج سال و ساير تسهيلات و امتيازات مندرج در قانون مذكور مقرر داشته است.

از ديگر مزاياي پيش‌بيني شده در اين بخش براي بهره‌مندي آزادگان و فرزندان آنان به شرط نداشتن شغل مي‌توان به ارائه حداقل 30% از امكانات ذيل (پس از هماهنگي بنياد با دستگاه ارائه دهنده خدمات) نام برد: 1. واگذاري غرفه ميادين و بازارچه‌هاي خوداشتغالي و دكه از طريق شوراهاي اسلامي با هماهنگي شهرداري 2. سهميه پذيرش دور‌ه‌هاي كوتاه‌مدت و بلندمدت آموزش هاي مهارتي، تخصصي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي به همراه تسهيلات رفاهي به ويژه خوابگاه 3. اجراي دوره‌هاي كارورزي خاص فارغ‌التحصيلات توسط دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط و 4. اعزام نيروي كار به خارج از كشور، توسط دستگاه‌هاي مشمول اين قانون

 

ه‍ ) حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در بخش معيشت و رفاه

از جمله مهم‌ترين موارد اين بخش از مزايا متعلقه به آزادگان مي‌توان به حقوق و مزاياي حالت اشتغال مستخدمان آزاده از كار افتاده كلي دستگاه‌ها‌، اعم از كشوري و لشكري اشاره نمود كه با اصلاح تبصره 2 ماده 39 اين قانون، ديگر حقوق حالت اشتغال جانبازان و آزادگان از كارافتاده كه در دستگاه‌هاي دولتي مشغول به فعاليت مي‌باشند قطع نمي‌گردد.

از ديگر حقوق پيش‌بيني شده در اين بخش مي‌توان به معافيت كامل آزادگان از هزينه بليط اتوبوس و مترو (داخل شهري) و معافيت از 50% از هزينه بليط قطار و هواپيما براي پروازهاي داخلي با ارائه كارت ايثارگري و معافيت 50% درصدي از هزينه بليط براي يك سفر خارجي در سال با ارائه معرفي‌نامه از بنياد نامبرد.

يكي ديگر از اين امتيازات پيش‌بيني شده در اين بخش تعلق سهميه 5 تا 10% از سهميه جمع تمتع براي آزادگان و همسران آنان كه براي اولين بار مشرف مي‌شوند مي‌باشد.

علاوه بر اين طبق اين قانون دولت مكلف گرديده تا نسبت به تأمين و پرداخت 50% هزينه بيمه عمر آزادگاني كه تحت پوشش بيمه مذكور نمي‌باشند اقدام لازم مبذول نمايد.

ي) ساير حقوق و مزاياي پيش‌بيني شده در قانون جامع خدمات‌رساني به ايثارگران

از ديگر مزاياي پيش‌بيني شده در اين قانون مي‌توان به موارد ذيل نيز اشاره كرد.

1.     پرداخت كمك هزينه فوت به آزادگان غيرمستخدم دولت

2.     پرداخت هديه ازدواج به فرزندان آزادگان

3.  پرداخت تسهيلات بانكي (وام) بابت مساعدت در امر ازدواج به آزادگان و فرزندان آنان به ميزان دو برابر ضوابط بانكي از سوي شوراي پول و اعتبار به صورت قرض‌الحسنه

4.     پرداخت ماهانه مبلغي معادل 25% حداقل حقوق كاركنان دولت به آزادگان شاغل به عنوان فوق‌العاده ايثارگري

5.  برخورداري آزادگان از كارافتاده كلي همانند ساير كاركنان شاغل در دستگاه‌ها، از كليه تسهيلات اجتماعي، رفاهي، آموزشي و خدمات قابل ارائه به كاركنان دستگا‌ها نظير دفترچه اتكا علاوه بر تسهيلات بنياد شهيد

6.     معافيت آزادگان به طور كامل از پرداخت ماليات بر حقوق

7.     ارائه خدمات حمايت قضايي به آزادگان در مراجع قضايي جهت دفاع و استيفاي حقوق آنان

8.  ارائه 25% از سهميه صدور پروانه سردفتري، وكالت و مجوز كارشناسان رسمي دادگستري به ايثارگران از جمله آزادگان با 6 ماه سابقه اسارت

9.     امكان اعاده به خدمت آزادگاني كه با دستگاه متبوع خود قطع همكاري نموده‌اند براي يكبار

10.نقل و انتقال دانشجويان و پذيرفته‌شدگان آزاده و همسر و فرزند آنان به دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل سكونت خانواده آنان و يا نزديك‌ترين محل و همچنين امكان تغيير رشته همطراز در گروه آزمايشي مربوط براي يك بار

11.تأمين و پرداخت 100% هزينه شهريه كليه دانشجويان آزاده و همسر و فرزندان آنان كه در هر مؤسسه و دانشگاه آموزش عالي شهريه بگير مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت بهداشت مشغول به تحصيل مي‌باشند.

12.اعطاي نشان ويژه به آزادگان به منظور تجليل از آن‌ها

13.پرداخت كمك هزينه تحصيلي به دانش‌آموزان و دانشجويان آزاده و خانواده‌هاي آن‌ها

14.اعطاي 20% از سهميه دانشگاه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي در ارائه بورس‌هاي تحصيلي داخل و خارج از كشور، و فرصت‌هاي مطالعاتي و دوره‌هاي دكتري به ايثارگران از جمله آزادگان و همسران و فرزندان آنان

15.توليد برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني و هنري مرتبط با ايثار و شهادت توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، صدا و سيما و ديگر دستگاه‌هاي اجرايي متولي امور فرهنگي كشور و حمايت از هنرمندان علي‌الخصوص هنرمندان آزاده‌اي كه در اين حيطه فعاليت مي‌كنند.

16.استخدام و بكارگيري حداقل 10% از سهميه اعضاي هيأت علمي مورد نياز دانشگاه‌ها از بين جامعه ايثارگران از جمله آزادگان بالاي سه سال اسارت و فرزندان آن به شرط داشتن مدرك دكتراي تخصصي مورد تأييد وزارت علوم تا پايان قانون برنامه پنجم توسعه

17.ارائه امكانات تفريحي و فرهنگي، هنري و ورزشي توسط دستگاه‌هايي كه داراي اين امكانات بوده براي استفاده ايثارگران و خانواده آنان با تخفيف 50% به منظور حفظ نشاط و شادابي ايثارگران و خانواده آن‌ها

همانگونه كه ملاحظه شد قانون مذكور حقوق و مزايايي را براي كل جامعه ايثارگران و آزادگان به عنوان يكي از اعضاي اين خانواده پيش‌بيني نموده كه مستلزم تلاش و كوشش بنياد شهيد در تهيه و تصويب آيين‌نامه‌ها اجرايي اين موارد با همكاري دستگاه‌هاي ذيربط و نظارت بر حسن اجراي اين قانون مي‌باشد. چرا كه بدون تصويب آيين‌نامه اجرايي هدف قانونگذار از برقراري اين امتيازات و تسهيلات ناممكن مي‌گردد و در عمل اين قانون بلااستفاده مي‌ماند از اين جهت ماده 74 اين قانون به منظور نظارت بر حسن اجراي اين قانون و آيين‌نامه اجرايي آن مقرر داشته كه رئيس بنياد شهيد موظف است گزارش عملكرد هر سال را كه براساس شاخص‌هاي هر برنامه و فعاليت تنظيم شده است حداكثر تا پايان آذر ماه سال بعد به مقام معظم رهبري، رئيس‌جمهور و رئيس مجلس شوراي اسلامي ارائه نمايد. و همچنين در اين راستا كليه دستگاه‌هاي مشمول اين قانون را مكلف نموده تا هر ساله گزارش عملكرد مربوط به نحوه و ميزان ارائه خدمات و تسهيلات به ايثارگران مشمول اين قانون را به بنياد شهيد ارائه نمايند.

علاوه بر اين نيز به منظور شفاف‌سازي منابع مالي اختصاص يافته براي خدمات‌رساني به ايثارگران، معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور مكلف به ايجاد فصل رفاه و تأمين اجتماعي ايثارگران و برنامه‌هاي ذيل آن متناسب با عناوين فصول اين قانون در لوايح بودجه سنواتي شده است تا امتيازات و تسهيلات مقرر در اين قانون و بار مالي ناشي از آن در لايحه بودجه سالانه پيش‌بيني گردد.

به اميد آنكه اهتمام و سعي و تلاش مسئولين بنياد شهيد و ساير دستگاه‌هاي اجرايي بيش از گذشته در جهت اجراي تمام و كمال قوانين حمايتي از ايثارگران باشد.

منبع سایت موسسه پیام آزادگان

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم مهر 1392ساعت 12:18  توسط مدیروبلاگ  | 


در حالیکه انتظار می رفن وزیر محترم اقتصاد و مشاورانش تامل بیشتری در تلاش گسترده تیم مهمندس زریبافن برای ردیافت 1100 میلیارد بکنند متاسفانه رایزنی های امینی و تیم حرفه ای مهندس ک.فق شد امضا نهایی برای ردیافت این مبلغ را دریافت کند غافل از اینکه این پول واقعا کجا و چگونه قرار است صرف شود خوباست آزادگان که بی نهایت در این ماجرا مظلوم واقع شده اند از وزیر محترم اقتصاد بخواهند که صورت دقیق هزینه کرد این 1100 میلیارد را از مهندس زریبافان دریافت کنند و بگوییند پولی که حق آزادگان بود در کجا و چگونه صرف می شود؟

رداخت مطالبات ایثارگران در اولین ساعات اداری پیش رو معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت مطالبات ایثارگران در اولین ساعات اداری پیش رو خبر داد.

به گزارش بشرا، سید مهدی امینی با اعلام این خبر اظهار داشت: با پیگیری های مستمر مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران طی دو سال گذشته و تلاش های شبانه روزی آنان در 45 روز اخیر و نیز اهتمام ویژه مهندس زریبافان به پرداخت هر چه سریعتر مطالبات ایثارگران، مطالبات مذکور در اولین فرصت به حساب ایثارگران معزز واریز خواهد شد.وی خاطرنشان کرد: در آخرین جلسه حضوری مسئولین بنیاد با وزیر امور اقتصادی و دارائی که روز سه شنبه (12 شهریورماه) تشکیل شد، موضوع ارائه گزارش نهائی در خصوص پرداخت مطالبات ایثارگران توسط معاون نظارت مالیو خزانه دار کل کشور مطرح و به تصویب رسید و مقرر شد پس از ارائه ی این گزارش دستور لازم برای پرداخت این مطالبات صادر شود..

امینی افزود:: گزارش مذکور که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و اهتمام دکتر کرمی معاون نظارت مالی و خزانه داری برای دکتر طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارائی ارائه شد، با موافقت وی برای پرداخت مطالبات ایثارگران همراه بود و بدین ترتیب دستور پرداخت مطالبات ایثارگران توسط دکتر طیب نیا به خزانه دار کل کشور ابلاغ شد.

معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران ابراز داشت: به محض اینکه مبلغ 11 هزار میلیارد ریال به حساب بنیاد واریز شود، میزان 32 درصد از مطالبات ایثارگران معزز به حساب آنها واریز خواهد شد.+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم شهریور 1392ساعت 12:31  توسط مدیروبلاگ  | 

جعفرزاده ‌ایمن‌آبادی: رئیس بنیاد شهید نباید از بدنه مجموعه انتخاب شود

ردپای اختلاس‌های مالی در بنیاد شهید/ پای بسیاری از روسای بنیاد در میان است
عضو هیات رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجلس، با تاکید بر اینکه رد پای اختلاس‌های مالی در روند تحقیق و تفحص از بنیاد شهید دیده شده است، گفت: به طور حتم رئیس‌جمهور نباید از بدنه بنیاد شهید و امور ایثارگران رئیس انتخاب کند زیرا بسیاری از روسایی که در راس هرم بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند در این تخلفات نقش مهمی دارند.
ردپای اختلاس‌های مالی در بنیاد شهید/ پای بسیاری از روسای بنیاد در میان است

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ به برگزاری جلسه کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد وافزود: چند روزی فعالیت این کمیته به دلیل بررسی صلاحیت وزرا روند کندی به خود گرفته بود که از دیروز کار با جدیت دنبال شد و قرار است طی روزهای آتی نیز با برگزاری جلسات پی‌درپی این کار استمرار یابد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاکنون در بررسی‌های انجام شده خبرهای خوشی به دستمان نرسیده است، ادامه داد: متاسفانه تاکنون دراین مرحله از تحقیق و تقحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران اختلاس‌های مالی دیده شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه به طور حتم افرادی که متهم به اختلاس‌های مالی هستند را به دادگاه می‌کشانیم، تصریح کرد: بدیهی است که این مهم را با جدیت دنبال خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت که مانند دیگر تحقیق و تفحص‌ها نیمه تمام رها شود.

وی،‌ با بیان اینکه رئیس جمهور نباید رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران را از بدنه این مجموعه انتخاب کند، گفت: از دکتر روحانی تقاضا دارم برای ریاست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از افرادی استفاده کند که با راس هرم این مجموعه سنخیتی نداشته باشد.

جعفرزاده ‌ایمن‌آبادی، با بیان اینکه از رئیس جمهور درخواست دارم که در انتخاب رئیس آتی بنیاد شهید عجله نکند، یادآور شد: متاسفانه در این تحقیق و تفحص به مستنداتی رسیدیم که پای بسیاری از روسایی که در راس هرم بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند درمیان است بنابراین اگر دکتر روحانی از بدنه بنیاد شهید و امور ایثارگران فردی را به عنوان رئیس برگزیند ممکن است فاش شدن مستندات ضد آن فرد، جلوه خوبی نداشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،‌ با بیان اینکه وجود خسارات مالی و تخلفات متعدد در بنیاد شهید باعث زیان‌های وارده جبران‌ناپذیری به ایثارگران و خانواده معظم شهدا شده است، افزود: این خسارت‌ها به حیثیت، درمان، سلامت و آبروی خانواده‌های ایثارگر وارد شده که هیچ یک قابل برگشت نیست و بدون‌شک همین امر جرم آقایان را تشدید می‌کند./

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1392ساعت 11:39  توسط مدیروبلاگ  | 


در راستای پرداخت بخشی از معوقات ایثارگران، اعتباری به مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد تومان از طریق فروش سهام هلدینگ خلیج فارس تأمین شد؛ اما به دلیل عدم همکاری یکی از مجموعه‌ها سهام فروخته شده، به حساب بنیاد شهید واریز نشد.

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا)، پرداخت مطالبات ایثارگران، انگار ماجرای تمام‌نشدنی است که بیش از 20 سال به درازا کشیده و هر دفعه مانعی بر سر راه آن قرار می‌گیرد. مبلغی که حق آنهاست. نه برای مزد مقاومت و ایستادگی‌شان، برای اینکه خیلی از آزاده‌هایمان به ویژه بسیجیان، وقتی در اسارت بودند، خانواده‌شان برای امرار معاش، دارایی و خانه‌ و زندگی‌شان را فروختند؛ در حالی که در آن دوران باید مبلغی به خانواده‌‌شان تعلق می‌گرفت، که نگرفت؛ بعد هم که به میهن‌مان بازگشتند، مدت‌ها طول کشید تا صاحب شغلی و جایگاهی باشند در بین مایی که ایثارشان را فراموش کرده بودیم.

جانبازان هم طلبکار نیستند؛ آنها برای دین و مملکت‌مان رفتند؛ آنها کاری کردند که کار هر کسی نبود، بحث جان بود و طبق اخلاص. جانشان را باختند به قیمت سربلند بودن‌. آیا شایسته نیست برای این همه ایثارگری و گذشت‌شان قدردانی مادی و معنوی از آنها داشته باشیم؟! ما همیشه به آنها بدهکاریم، بدهکار کسانی که خود را بدهکار انقلاب دانسته و می‌دانند.

یکی از کارهایی که می‌شد برای قدردانی از این سرمایه‌های عظیم مملکت‌مان انجام داد، پرداخت معوقات‌ ایثارگران و خانواده‌های شهدا بود؛ در راستای اجرای این طرح کارهایی در دولت دهم صورت گرفت تا بخش عمده‌ای از مطالبات پرداخت شود.

                                                              ***

«حسین‌علی حاجی‌دلیگانی» با اشاره به جلسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 92 گفته بود: «در جلسه این کمیسیون مصوب شد تا مطالبات جانبازان و ایثارگران طی 30 سال گذشته با تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری پرداخت شود».

پیگیری این موضوع ادامه داشت تا اینکه 160 نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار خودداری از اخذ تعهدنامه از ایثارگران به منظور پرداخت مطالبات آنها از طریق واگذاری سهام و اقدام بر اساس قانون بودجه 92 و پرداخت مطالبات آنها به صورت نقدی شدند.

                                                             ***

در ادامه جریان سیدمهدی امینی معاون توسعه و مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اجرایی شدن طرح پرداخت معوقه‌های ایثارگران در قالب واگذاری سهام گفت: «با پیگیری بنیاد شهید و تکالیف مندرج در قانون بودجه سال 1391 مقرر شد با تقدیم مطالبات ایثارگران از سوی بنیاد و تصویب آن توسط کارگروه دولت، متشکل از وزرای دادگستری، اقتصادی و دارایی و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مطالبات تأیید و به استناد بند 2-3-24 قانون بودجه 1391 برای حسابرسی به سازمان حسابرسی کل کشور ارسال شد و سازمان مزبور با استقرار در بنیاد و پس از فعالیتی 5 ماهه، مطالبات را تا سقف 5/3437 میلیارد تومان تأیید و تعیین کرده که پس از تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیأت دولت، مقرر شد که مطالبات در سقف مزبور از طریق واگذاری شرکت‌های سودآور و پربازده پرداخت شود.

پس از آن طی رایزنی‌های فشرده پرحجم بنیاد با سازمان خصوصی‌سازی تلاش به عمل آمد تا شرکت‌هایی را به این امر اختصاص دهند که مزیت اقتصادی خوب و مطلوبی را داشته باشند و از جمله شرکت‌های نیروگاهی دماوند و زاگرس که از جدیدترین نیروگاه‌های کشور بوده و حداکثر یک سال از عمر مفید آنها گذشته و 25 تا 30 سال بازدهی مؤثر خواهند داشت، انتخاب شدند.

بر این  اساس 95 درصد سهام نیروگاه دماوند، معادل 1512 میلیارد تومان و 100 درصد حقوق مالکانه دولت در نیروگاه زاگرس معادل 786 میلیارد تومان و معادل 1100 میلیارد تومان وجوه نقدی حاصل از فروش سهام شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و 5 شرکت جزء واگذار خواهد شد».

                                                              ***

حسن خسروآبادی مدیر روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: برای پرداخت 32 درصد از مطالبات ایثارگران به صورت نقدی، تأمین اعتبار 1100 میلیارد تومان از طریق فروش سهام هلدینگ خلیج فارس انجام شد؛ متأسفانه به دلیل عدم همکاری یکی از مجموعه‌ها سهام ایثارگران فروخته شده، مستقیم به خزانه دولت واریز شد؛ قاعدتاً مدتی طول می‌کشد تا این اعتبار به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران برگردد. در غیر این صورت می‌توانستیم در روزهای آخر دولت دهم یک سوم معوقات ایثارگران و آزادگان را بدهیم که محقق نشد.

حالا چه کسانی باید پاسخگوی مطالبات ایثارگران باشند، این جریان به کجا خواهد رسید، تقدیر از آنهایی که همیشه شایسته تقدیرند...

 

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم شهریور 1392ساعت 9:24  توسط مدیروبلاگ  | 


روزنامه خراسان - مورخ یکشنبه 1392/05/27 شماره انتشار 18479

پايدار- در حالي که يک مسئول در بنياد شهيد و امور ايثارگران از شکايت ايثارگران و آزادگان از سازمان خصوصي سازي و وزارت اقتصاد و دارايي به ديوان عدالت اداري درباره بازگرداندن مبلغ هزار و ۱۰۰ ميليارد تومان از مطالبات ايثارگران از خزانه و پرداخت آن به اين گروه خبر داد، عضو فراکسيون ايثارگران به خراسان گفت: تعدادي از نمايندگان مجلس درخصوص پرداخت نشدن مطالبات ايثارگران به صورت نقدي از بنياد شهيد به کميسيون اصل ۹۰ شکايت کرده اند.درخور اشاره است چندي پيش ۱۶۰ نماينده با ارسال نامه اي به رئيس جمهور دولت دهم خواستار پرداخت نقدي مطالبات ايثارگران شده بودند. به گفته برخي نمايندگان هنگام تصويب قانون بودجه ۹۲ نمايندگان بر نقدي بودن پرداخت مطالبات ايثارگران تاکيد کردند با اين حال بنياد شهيد برخلاف قانون اقدام به پرداخت اين مطالبات در قالب سهام کرده است.

سيد مهدي اميني معاون توسعه مديريت بنياد شهيد و امور ايثارگران در گفت وگو با ايرنا گفت: در جلسه اي که چهارشنبه گذشته با معاون ديوان محاسبات داشتيم، قرار شد با ارسال نامه اي به خزانه داري کل مبلغ هزار و صد ميليارد تومان متعلق به ايثارگران و آزادگان را که پيش از اين براي واريز به حساب آن ها قطعي شده بود و سازمان خصوصي سازي آن را به خزانه واريز کرد، مجددا براي پرداخت به اين عزيزان بازگردانده شود. وي با تاکيد بر آن که در صورت پاسخ سريع به اين نامه، 32درصد از مطالبات ايثارگران و آزادگان تا پايان هفته جاري به حساب آنها واريز خواهد شد، ادامه داد: پس از پيگيري هاي فراوان در خصوص احقاق حقوق ايثارگران، قرار شد بنياد شهيد با وکالت به سازمان خصوصي سازي، سهام ايثارگران را به فروش برساند و مبلغ مربوطه را به ايثارگران پرداخت کند اما اين سازمان به تعهد خود عمل نکرد و مبلغ حاصل از فروش سهام را به خزانه داري کل بازگرداند. وي با بيان اين که ايثارگران و آزادگان به همين منظور شکايتي را عليه سازمان خصوصي سازي و وزارت اقتصاد و دارايي به ديوان عدالت ارسال کرده اند، يادآور شد از آنجا که بنياد شهيد از سوي ايثارگران وکالت دارد،  پيگير اين شکايت است. کريمي مشاور امور آزادگان در بنياد شهيد نيز در همين رابطه به ايرنا گفت: با وجود مجوز ديوان محاسبات براي واريز بخشي از مطالبات ايثارگران و آزادگان از سوي سازمان خصوصي سازي ، اين سازمان به تعهد خود عمل نکرد لذا اين افراد شکايتي را عليه وزير اقتصاد و دارايي و سازمان خصوصي سازي تنظيم و به ديوان عدالت اداري و ديوان محاسبات ارائه کرده اند.

شکايت تعدادي از نمايندگان از بنياد شهيد به کميسيون اصل ۹۰

در همين حال ضرغام صادقي عضو فراکسيون ايثارگران به خراسان گفت: با پيگيري تعدادي از نمايندگان و طرح شکايت از بنياد شهيد در کميسيون اصل 90، اولين جلسه مربوط به آن در کميسيون اصل ۹۰ با حضور نمايندگان شاکي و مسئولان بنياد شهيد و امور ايثارگران برگزار شده است و مسئولان بنياد شهيد توضيحاتي را مطرح کرده اند، اما روند اين کار هنوز ادامه دارد.وي يادآور شد: براين اساس حداقل ۵۰ درصد سهام شرکت هاي هلدينگ خليج فارس فروخته و نقدي به ايثارگران پرداخت مي شود.صادقي مبلغ وارد شده به خزانه را ۲ هزار و ۱۰۰ ميليارد تومان اعلام کرد و افزود: اولويت پرداخت با ايثارگران است. اين عضو فراکسيون ايثارگران درخصوص عملکرد بنياد شهيد و بانک دي اظهار کرد: براساس گزارش هاي دريافتي عملکرد و همکاري بانک دي و مسئولان بنياد شهيد و امور ايثارگران رضايت بخش نبوده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم مرداد 1392ساعت 8:41  توسط مدیروبلاگ  | 


160نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به رئیس جمهور خواستار پرداخت مطالبات ایثارگران به صورت نقدی و خودداری از پرداخت مطالبات آنها از طریق واگذاری سهام شدند.
به گزارش مهر، 160 نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه ای به رئیس جمهور خواستار خودداری از اخذ تعهدنامه از ایثارگران به منظور پرداخت مطالبات آنها از طریق واگذاری سهام و اقدام بر اساس قانون بودجه 92 و پرداخت مطالبات آنها به صورت نقدی شده است.
متن این نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر محمد احمدی نژاد
رئیس جمهور محترم
با سلام و احترام
مستحضرید بر اساس قانونت بودجه سال 1392 دولت مکلف به فروش نقدی و قسطی سهام فروش قطعی نرفته سهام شرکت مادر تخصصی صنایع پتروشیمی خلیج فارس و واریز وجوه به حساب و درآمد عمومی می باشد.
همچنین بر اساس بندی دیگری از قانون بودجه به صراحت دولت مکلف به واریز منابع ناشی  از فروش سهام به حساب و درآمد عمومی می باشد تا بر اساس وجوه حاصل از این بند و سایر بندهای مرتبط کلیه مطالبات ایثارگران را پرداخت نماید.
حسب گزارشات واصله و بر اساس مستندات دولت و بنیاد شهید و با استناد به بند24 قانون بودجه سال 91 مطالبات ایثارگران عزیز را در قابل تعهدنامه ای به بانک دی واگذار کرد تا از این طریق مطالبات را پرداخت نماید.
از آنجا که این امر پس از ابلاغ قانون بودجه صورت می پذیرد بیانگر تعارض با قانون بودجه بوده و لازم است اصلاح گردد و از اخذ تعهدنامه از ایثارگران مبنی بر پرداخت بخشی از مطالبات از طریق سهام خودداری و نسبت به پرداخت مطالبات ایثارگران مطابق مفاد قانون بودجه 92 به صورت  نقدی اقدام فرمایید.
رونوشت این نامه جهت استحضار به وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل سازمان خصوصی سازی کشور، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ارایه می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم مرداد 1392ساعت 12:5  توسط مدیروبلاگ  | 


الان یکی از دوستان آزاده تلفنی تماس گرفت و گفتند که از بنیاد طرقبه برای من پیامک آمده که برای دریافت تمامی طلب خود بصورت نقد به بنیاد مراجعه کنید و فرم را امضاء و ببرید دفترخانه اسناد رسمی به بنیاد وکالت بدهید تا چند روز آینده تمامی طلب تان به حساب تان به صورت نقد واریز گردد.

اگر کسی از این مطلب خبردارد یا مطلع میباشد اعلام فرماید.

البته برای صحت و سقم مطلب این برادر آزاده تلفنی با بنیاد(طرقبه) صحبت کرده که این مطلب را تایید کرده اند.

باید صبرکرد و دید که چه میشود.

اگرقرار است که پرداخت شود که در سال گذشته فرمهایی مبنی بر میزان طلبکاری و نحوه پرداخت امضاء شده است و باز هم اگر قرار است که پولی بصورت نقد پرداخت شود به همان دی کارت های سابق باید واریز شود و این همه دنگ و فنگ و مسخره بازی که دیگر ندارد و امضاء دوباره و رفتن محضر لازم نمی باشد. این آقایان به هر ترفندی که شده میخواهند از افراد امضاء گرفته شود و وکالت دریافت شود.

در نتیجه مراقب بوده و از امضاء هرگونه فرم و برگه ای خودداری شود+ نوشته شده در  سه شنبه یکم مرداد 1392ساعت 13:24  توسط مدیروبلاگ  | 


در روزهای اخیر موضوع ماده13 قانون حمایت از آزادگان به صورت پررنگی دوباره به جریان افتاد. به منظور بررسی و تعیین و تکلیف مطالبات ناشی از این ماده جلسه ای در دفتر جحت الاسلام و المسلمین ابوترابی برگزار شد که بعد از جلسه نتایج آن ضد ونقیض به رسانه ها اعلام شد. پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان به شیوه ماُلوف خود از بازتاب این روایت های متناقض خود داری کرد و در پی کسب واقعیت خبر بوده است . برادر آزاده سرافراز جناب آقای علیلو یکی از پیگیر ترین نمایندگان آزاده در مجلس شورای اسلامی در این موضوع است ماحصل آن جلسه را با خبرنگار ما در میان گذاشت

پیام آزادگان: جناب آقای علیلو از قرار معلوم جلسه ای در خصوص پیگیری مطالبات آزادگان در دفتر حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی برگزار شد که پس از آن روایت های مختلفی به ویژه از سوی مدیران بنیاد شهید به رسانه ها اعلام شد. آزادگان عزیز دوست دارند مفاد آن جلسه را از زبان شما بشنوند

جلسه‌اي در تاريخ 24/04/92 در مجلس دفتر حاج‌آقاي ابوترابي تشكيل شد كه هم معاونين محترم دولت آقاي ممبيني و از معاونين آقاي ممبيني معاونت ايثارگران آقاي زريبافان يعني معاون رئيس جمهور رئيس محترم بنياد شهيد و دو سه تا از معاونينشان ديوان محاسبات نمايندگان محترم آزاده جناب آقاي خجسته، آقاي جعفري، آقاي صادقي و عزيز بزرگوارمان خود حاج‌آقاي ابوترابي بودند وزير محترم اقتصاد با يكي‌دوتا از معاونينشان جلسة سنگيني در آن‌جا تشكيل شد خاص مطالبات ايثارگران و در اولويت مطالبات آزادگان، طبق مصوبه هيأت وزيران و هيأت واگذاري در سال 91 به پانزده درصد سهام هولدينگ خليج‌فارس مقرر شد كه به فروش برسد و از آن مقدار فروشي كه مي‌رود از حصه نقدي‌اي كه قرار بود بيايد در حساب دولت يازده‌هزار ميليارد ريال بابت مطالبات ايثارگران مقرر شد به بنياد شهيد و ايثارگران پرداخت بشود تا اين مطالبات داده بشود مشكلي كه پيش آمد ديوان محاسبات حرفي كه داشت اين بود كه اين پول بايد بيايد خزانه و از خزانه تخصيص بخورد طبق قانون و جدول 19 برود براي بنياد شهيد ما تلاش داشتيم مي‌كرديم به خاطر اين‌كه زمان را كوتاه كنيم استدلال قانوني‌اي را ايجاد كنيم كه اين مسير كوتاه بشود واز سازمان خصوصي‌سازي اين مبلغ مستقيم برودبه حساب بنیاد شهيد و ايثارگران كه زمان بيشتري نبرد چون احتمال مي‌داديم كه زمان پرداخت اين مطالبات بيفتد به بعد از دولت آقاي احمدي‌نژاد و تا بخواهد دولت آينده راه بيفتد يك‌مقدار شايد عزيزان آزاده‌مان خصوصاً باصطلاح آن زمان را نخواهند از دست بدهند تلاش‌هاي زيادي شد تا نهايت اين جلسه جناب آقاي ممبيني معاون محترم رئيس‌ جمهور قول دادند كه چون قانون اجازه نمي‌داد غير از مسير خزانه اقدام بشود قانوناً همه‌جوره منع داشت و لذا قول دادند به محض اين‌كه برود خزانه ظرف مدت انشاءالله نهايتاً ده روز اين پول را تخصيصش را بزنند و بيايد در سيستم ايثارگران. نكته بعدي كه هست آقاي زريبافان استناد مي‌كند به بعضي از بندهاي قانوني و نظرشان اين هست كه اين 11 ميليارد ريال بابت همة ايثارگران هست و ما مابقي مطالبات آزادگان را بايد از همين سهام بدهيم حالا سهام‌هايي كه در دستشان هست آن‌چه كه ما در تلاش هستيم به استناد بعضي مصوبه‌ها و تبصره‌ها و وعده‌هايي كه در حاشيه و كنار بعضي قوانين داريم بگوييم كه اولويتي كه داده شده است مطالبات آزادگان است حالا روي اين بحث و مناقشه هست و لذا مقرر اين شد كه اول مرحله‌ اصلي اين كار كه اين پول برود خزانه و بعد بيايد بنیادشهیدوامورايثارگران انجام بگيرد و  در قدم بعدي حاج‌آقاي ابوترابي وماهم در خدمت ايشان ساير دوستان آزاده كه در مجلس شوراي اسلامي هستند با هم تلاش كنيم در ديداري ولو شده با خود رئيس‌جمهور و راه‌هاي ديگر را برويم تا اين‌كه انشاءالله بتوانيم اولويت آزادگان را در اين تصفيه‌حساب مطالبات قرار بدهيم اميدواريم كه تا پايان مأ‌موريت اين دولت كه كمتر از يك ماه هست انشاءالله اين تصفيه‌حساب انجام بگيرد مطلب آخر مي‌ماند به اين‌كه دوستان آزاده عزيزان آزاده‌مان كه نگران دريافت اين مطالباتشان هستند گاه در بعضي از سايت‌ها گاه در بعضي از اجتماعات گاه در بعضي از گردهمايي‌ها كه جمع مي‌شوند اظهار نگراني مي‌كنند .گاهاً‌ هم خب مي‌دانيم مشكلات دارند بعضي از آزادگان عزيز ما درشرايط سخت مادي و معيشتي دارند زندگي مي‌كنند اين‌ها همه قابل درك هست ما هم خبر داريم دوستان نمايندگان آزاده در مجلس هم خبر دارند ولي هيچ‌چيزي باعث نمي‌شود كه ما آن ارزش‌ ايثارگري، متانت آزادگي، و شخصيت و هويت اعتقادي و ولايي و پايبندي خودمان به نظام را بخواهيم سست كنيم. خداي نكرده با يك‌سري نكته‌ها، رفتارها، تعبيرها، پيش‌داوري‌ها. من استدعایم اين هست از طرف برادرهاي آزاده در مجلس و نماينده‌‌ها استدعا مي‌كنم از همة آزادگان عزيزمان که حق به گردن همة ما دارند ما در خدمتشان هستيم تمام عيار و تمام قد دوست داريم مشكلات عزيزان آزاده مخصوصاً مشكلات معيشتيشان مرتفع بشود تمام وقتمان را گذاشتيم و داريم پي‌گيري مي‌كنيم كه اين مطالبات در همان زماني كه عرض كردم در زمان باقي‌مانده از خدمت دولت فعلي به نحو احسن پرداخت بشود و تمام راه‌ها را هم داريم به كار مي‌گيريم يقين بدانند هر راهي كه منتهي به منافع عزيزان آزاده هست را ما پي‌گيري خواهيم كرد حالا ممكن است در بعضي‌جاها بعضي‌موانع قانوني سد راه ما بشود و نتوانيم بيشتر جلو برويم در بعضي‌جاها نخير حالا ولو شده با يك تبصره‌اي ولو شده با يك حاشيه‌اي براي يك ماده قانوني كه نوشته شده و زده شده آن‌ها را هم ما به كار بگيريم و استفاده بكنيم كه بهترين و راحت‌ترين مسير را براي وصول مطالبات عزيزان آزاده برويم .اميدوارم در اين ماه مبارك عزيز با زحمت و با عنايت خاصة ‌خود پروردگار عالم كه پيوسته نسبت به اين قشر خصوصاً هميشه عنایت داشته باشند و اين مسير آخر را هم به خوبي و باعزت با هم طي كنيم

پیام آزادگان:«حاج‌آقاي عليلو يك بحثي بين آزادگان عزيز هست ،حالا شايعه هست يا خبر هست من نمي‌دانم حتما جنابعالي مي‌فرماييد و آن اين است كه دوستان مي‌گويند در آن جلسه‌اي كه فرموديد نظر دوستان آزاده ‌نماينده شركت‌كننده در جلسه و حاج آقاي ابوترابي بر اين بود كه بخشی از این مبلغ مربوط به آزادگان است و بقيه‌اش مربوط به ساير ايثارگران هست و پس بهتر است مابقی را سهام داد اين از قول بعضي از عزيزان بنياد شهيد با رسانه‌ها مصاحبه شده سوال دوستان اين است كه واقعاً شما و حاج آقاي ابوترابي این پیشنهادرادادید يا پيشنهاد آقاي زريبافان بود يا اصلاً قانون هست»

ج: عرض به حضورتان كه من خيلي صريح و روشن عرض بكنم كه چنين توافقي يا پيشنهادي يا توصيه و يا حتي قبول اين مطلب از طرف شخص محترم حاج آقاي ابوترابي يا بنده حقير يا ساير دوستان آزاده حاضر در مجلس صورت نگرفته ، شايد آن بزرگواري كه اين جمله‌را نسبت داده به ما نمي‌گويم خداي ناكرده خداي ناكرده دروغ است شايد سهل‌انگاري در انتقال مطلب بوده اين صحت ندارد اما اين نظر جناب آقاي زريبافان است كه نظرایشان این است چون اين يازده هزار ميليارد به كل ايثارگران متعلق هست و در بعضي از متون قانون هم ايشان درست مي‌گويند اما در جاهايي ديگه كه ما داريم الويت آزادگان وجود دارد و لذا ما توصيه ايشان را نفي نمي‌كنيم اما ما هيچ وقت نه توصيه كرديم همچين چيزي و نه قبول كرديم اين نظر آن آقايان است. اين يك و دوم صراحتي در قانون نيست كه بقيه پول را سهام بدهيد اين تدبير مديران بنياد شهيد و ايثارگران است كه تا آنجايي كه مي‌توانيم پول داريم پول بدهيم مابقي آنچه ار اين مطالبات سهام بدهيد تا تمام بشود كه حالا اينجا بحث‌هايي وجود دارد كه ما هم قبول نكرديم هيچ كدام از عزيزان قبول نكردند و اما راهكارهايي هست كه ما دنبال آن هستيم و داريم آن‌ها را مطالعه مي‌كنيم كه بتواند آن سهام را تبديل به پول كند و به عزيزان آزاده مان پول بدهيم چون قطعاً آن‌ها به زحمت مي‌افتند اگر سهام بگيرند سهام خرد مي‌شود سهام خرد دست افراد هيچ‌گونه مديريتي نمي‌تواند داشته باشد يا احيانا آن وكالتنامه‌اي را هم كه بنياد شهيد وامورايثارگران از برادران آزادة ماخواسته بود يك وكالتنامة خوب و درستي نيست مثلاً آزاده بيايد براي 50 سال وكالت بدهد مديريتش را مديريت سهامي كه مي‌دهند به جايي كه مديريت كنند اينها هيچ‌كدام راه‌هاي درستي براي پرداخت مطالبات آزادگان نيست اما راه‌هاي ديگري هست بنده با حاج‌آقاي ابوترابي صحبت كردم با بعضي ازمسئولين هم صحبت كردم خود حاج‌آقا هم به شدت پي‌گير هستند كه يك تغييري در اين روش‌ها بشود راهي را پيدا كنيم كه آن سهام همه تبديل به پول بشود و بالاخره ماپول نقد به دوستان آزاده بدهيم اين تلاش‌ها هم داد صورت مي‌گيرد و هيچ قبولي و تأييدي مبني بر اين كه شما فرموديد از طرف ما خصوصاً از طرف حاج‌آقاي ابوترابي صورت نگرفته و بيان نشده .

پیام آزادگان:«خب تشكر مي‌كنم يك سوال دارم مي‌توانيد پاسخ بدهيد و ياپاسخ ندهيد و آن هم اين هست كه در تجمعي كه گروهي از آزادگان ديروز داشتند از زبان خود بعضي از تجمع‌كنندگان عرض مي‌كنم كه گويا تعدادي كه به انگشتان يك دست هم نمي‌رسند متعرض بعضي از عابران و ماشين‌سواران خيابان‌ها شدند و باعث سد و راه‌بندان مردم شدند چون جنابعالي آزاده هستيد سوال مي‌كنم اگر كس ديگري بود سوال نمي‌كردم چه توصيه‌ اي داريد براي این برادران، البته اکثریت قریب به اتفاق اين دوستان خودشان هم ناراحت بودند از برخوردمختصری که صورت گرفت»

ج: من مطمئنم يقين دارم از شخصيتي كه از تك‌تك دوستان آزاده سراغ دارم هيچ ‌احدي از آزاد‌ه‌ها به خودشان اجازه نمي‌دهند درهيچ تجمعي در هيچ محلي به هيچ شكلي متعرض مردم عزيزمان در جايي بخواهند بشوند اگر چنين چيزي صورت گرفته يقيناً يك چند نفر عدد معدودي آن هم شايد تحت شرايط روحي و رواني يك لحظه فرد  عصباني می شودکاری مي‌كند كه  يك حرکت اين چنيني انجام بدهد كه كاملاً مخالف با شخصيت و روحية ايثارگري و آزادگي و ولايي عزيزان ما هست لذا اگر چنين چيزی هست بنده از آن شهروندان عزيزي كه خداي نكرده به آنها اسائه ادب شده از طرف آزاده‌ها بنده عذرخواهي مي‌كنم و حاضرم بروم از طرف آن دوستان آزاده دست آن شهروندان عزيز را ببوسم و حلاليت بطلبم چون ما آزاده‌ها محال است بخواهيم يك همچين چيزي آن هم در يك چنين نظام مقدسي ازما سر بزند اگر حرفي داريم مبتني بر منطق هست مبتني بر قانون هست مبتني بر حق است آن هم راه دارد روش دارد ما مال اين نظام هستيم سرباز اين نظام هستيم و احترام مي‌گذاريم به همة مسئولينش و قوانينش اما يك بخش حق و حقوقي هم وجود دارد تاخير شده خيلي زودتر از اينها بايد پرداخت مي‌كردند يا بر اثر نبود قانون لازم و اسباب لازمش نبوده يا كوتاهي بعضي مسئولين در گذشته بوده كه بنده هم معتقدم كوتاهي بعضي مسئولين در گذشته بوده واقعاً اين مطالبات مانده براي الان هيچ‌چيزي باعث نخواهد شد‌ كه ما را از آن چارچوب شخصيتي اعتقادي و پايبندي و ادب و وقار ايثارگري و آزادگيمان بخواهد خارج بكند و بنده از همچين چيزي اگر اتفاق افتاده هم متأسفم هم از آن يك نفر دو نفر هر چند نفر هستند از شهروندان عزيزمان از طرف آزادگان عزيز عذر خواهي مي‌كنم و توصيه من اين هست كه مخصوصاًدر اين ماه مبارك ماه مغفرت ماه صميميت‌ها ماه دوستي‌ها و عنايات خاص خدا به بندگانش انقدر خداي نكرده غفلت كنيم و تعرضي هم به يك شهروندي بشود كه دون شأن ما باشد.

تشكر مي‌كنم

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم تیر 1392ساعت 18:42  توسط مدیروبلاگ  | 


خبرگزاری فارس:

پروژه عظیم پرداخت مطالبات ایثارگران، در حال حاضر توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در دست اجراست و گام به گام پیش می‌رود، اما آنچه مایه تعجب است، سنگ‌اندازی‌ها و مانع‌تراشی‌های برخی رسانه‌های ناآگاه و بعضاً مغرض نسبت به انجام این پروژه است که مسیر پرداخت این مطالبات را با اخبار دروغ و شبهه‌افکنی دچار مشکل می‌کند و فرآیند پرداخت این مطالبات به ایثارگران را با تأخیر مواجه می‌کند.

حسن خسرو آبادی مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، ضمن بیان مطالب فوق مراتب اعتراض خود از برخی رسانه‌ها به جهت تخریب‌ها علیه بنیاد و تفسیرهای کاملاً نادرست علیه این اقدام بنیاد را اعلام داشت.


اظهارات مدیرمحترم وبلاگ 11 تکریت :
واقعا هم عجیب است!!!
معدود رسانه های فعال ایثارگری مورد هجمه مسئول روابط عمومی بنیاد قرار می گیرد ! آقای خسرو آبادی شما در جایگاهی نیستی که بخواهی به ایثارگران انگ نشر اکاذیب بزنی!
شما در حد روابط عمومی حرف بزنید و لطفا پا را فراتر نگذارید، این رسانه های آزادگان که شما انها را به کارشکنی محکوم می کنید در قلب 40 هزار آزاده جای دارند اینها از جنس اردوگاه های عراق  هستند اینها شلاق خورده اردوگاه هستند، اینها اسیر بودند، جنس اطلاع رسانی اینها اردوگاهی است فرق می کند با اطلاع رسانی شما مسئولین، پس لطفا مراقب اظهارات خود باشید، بله ممکن است خبرهای ناقصی به آنها برسد و از سر ضرروت ان خبر به همان شکل منتشر شود ولی عامدانه خبر دروغی را منتشر نمی کنند، البته در بی خبری محضی که شما اتفاقا مسئول آن هستید انتظار خبر رسانی صد در صد مطمئن هم نداشته باشید ! هیچیک از آزادگان هیچ سودی نمی برد که بخواهد خبر کذبی را عامدانه منتشر کند شما اطلاعات واقعی در اختیار بگذارد تا زمینه شایعات بخشکد.
آقای خسرو آبادی گفتید عجیب است که این رسانه ها مانع تراشی می کنند....بله باید گفت عجیب است که کسانی از بین خود ایثارگران برای اینکه پول بدستشان نرسد دارند تلاش می کنند!!!
آقای خسرو آبادی بنظرت اینها وقتی که بنیاد حاضر شده است با دست و دل بازی و از جاهای خیلی خوب سهام به آنها بدهد عقلشان کم نیست که این سهام خوب و مرغوب را قبول نمی کنند؟
آقای خسر آبادی چقدر شما خوبید که دلتان برای ما می سوزد ولی عقل خودمان به آن نمی رسد؟ شما می خواهید بانک دی را سر بلند کنید که برای خودمان است ولی نفهمی ما شما عزیزان را دچار مشکل کرده است!!!  واقعا که ما چقدر نادانیم!!!
اما از بحث طنز قضییه که بگذریم باید گفت در حالیکه ایرادات فاحش و عدم همخوانی طرح غیر منصافه مسئولین فعلی بنیاد برای پرداخت مطالبات ایثارگران بخصوص آزادگان بصورت سهام چند نیروگاه برق و ... با اعتراضات گسترده و واکنش های خود جوش آزادگان مواجه شده است و مسئولین بنیاد با حضور چند باره در صدا و سیما و رسانه ها نتوانسته اند از شدت ضعف این طرح(پرداخت سهام در مقابل مطالبات) و عدم مقبولیت آن در بین ایثارگران بکاهند و ایثاگران هر روز گسترده تر از قبل به این طرح اعتراض داشتند بنیاد سعی کرده است این شکست را گردن رسانه ها بیاندازد.
 مسئولین این طرح بجای پذیرش اشتباهات خود و تصحیح روند قبلی همچنان بر قبولاندن اجباری آن به آزادگان اصرار دارند و گناه شکست آن را در مرحله کنونی به گردن رسانه ها انداختند در حالیکه تا آنجاییکه ما می دانیم هیچ رسانه ای بشکل جدی به قضییه ایثارگران نپرداخت و خواسته های آنان را جدی نگرفت، سمبل رسانه ، صدا و سیما است که اصلا تجمعات آزادگان را پوشش نداد، ولی بر عکس چند بار آقای زریبافان در ان حضور پیدا کردند و یکطرفه حرفهای خودشان را زدند و اگر منظور از رسانه ها روزنامه ها هستند که کمتر مطلبی در دفاع از حقوق آزادگان در آن درج شد .
اگر خبرگزاری ها هست که اکثرا مطالب بنیاد را انعکاس دادند مگر اینکه منظور ایشان از رسانه ها همین چند تا وبلاگ و سایت آزادگان بوده باشد که این جای بسی شگفتی است که بنیاد بخواهد مسئولیت شکست طرح را گردن این وبلاگ ها بیاندازد چون حداکثر بازدید از این وبلاگ ها 2000 یا کمی بیشتر در طول روز است پس چگونه است بنیاد با تربیون های زیادی که دارد از جمله سایت های رسمی و دسترسی زیادی که به خبرگزاری ها و سایت های پر بیننده همانند فارس و غیره و همچنین صدا و سیما دارد نتوانسته است از عهده بقول ایشان دروغ پراکنی آنها بر آید؟
آیا جناب خسرو آبادی و سایر مسئولین بنیاد بهتر نیست که در نگاه خود ودرک خود از شرایط ایثارگران و طرح های خود و نوع برخورد با آزادگان و ایثارگران تجدید نظر نمایند؟
 آیا بهتر نیست بجای انگ نشر دروغ زدن و انگ پخش شایعات زدن به رسانه های برخاسته از دل آزادگان آنها را بپذیرند و با آنها از دل حقایق بگویند و حمایت کنند تا بقول آنها شایعات جای حقایق را نگیرد؟
 آیا در طول این چندین سال که وبلاگ های آزادگان با هزنیه های شخص خود فعالیت می کردند هیچوقت بنیاد از آنها حمایت کرد؟
 آیا علت موفقیت وبلاگ های آزادگان صداقت آنها نیست ؟
آیا علت برتری رسانه ای آزادگان با وجود کمبود بودجه و عدم برخوداری از سایت های پر هزینه و چند میلیونی که نهایتا در چند  وبلاگ ساده و کم هزینه  خالاصه می شود آیا علتش تماس مستمر این وبلاگ ها با بدنه آزادگان نبوده است ؟
 آیا بهتر نیست بنیاد در ارتباطات خود تجدید نظر نماید و به عموم ایثارگران بخصوص آزادگان با احترام برخورد نماید و بجای آنان تصمیم نگیرد که مثلا فلان شرکت را بخرد و بعد سهامش را به آنها بفروشد یا واگذار نماید ؟
بهتر است که شورای مشورتی برخاسته از دل آزادگان در چنین تصمیمات مهم کشوری دخیل باشند تا دیگر مشکل عدم مقبولیت و واکنش های اعتراضی آزادگان را شاهد نباشیم.

سخنان و اظهارات مدیرمحترم وبلاگ 11 تکریت ؛ سخنان و اظهارات هزاران آزاده و اسیراست که از دل ایشان سخن گفته شده است .
امیدواریم که هرچه زودتر اینکار به سرانجام برسد ؛ لازم میدانم نکته ای را بیان کنم و آن اینکه اگر هرکس درحد و اندازه خود اظهارنظرمیکرد ، کاربه اینجاها ختم نمیشد، اگر این آقایان مطالبات ایثارگران و خصوصا آزادگان را در سال گذشته پرداخت کرده بودند ما نمی گوییم که چقدر براثر تورم و کاهش ارزش پول ملی ضرر کرده ایم ؛ ولی این را میگوییم که اگر این مطالبات به حق تاکنون پرداخت شده بود گرفتاریهای خیلی از آزادگان و ایثارگران برطرف شده بود بعنوان مثال که بنابرمقتضات شغلی با آنها سرکارداریم :
( این افراد جامعه ایثارگری ، بدلیل نپرداختن نفقه و مهریه همسر وفرزندانش به زندان نمیرفت ؛ بدلیل نداشتن خرج ومخارج و هزینه های زندگی بدلیل جرم سرقت چند تکه لوازم بی ارزش به زندان نمیرفت ، بدلیل نپرداختن هزینه های درمان سرطان همسرش شاهد پژمرده شدن و پرپرشدن وی نبود ، بدلیل نپرداختن مازاد دیه به مصدوم به زندان نمیرفت و . . . ) که از این موارد به وفور پیداست.
درهر حال امیدواریم که مسئولین از این سعه صدر و صبر چندین ساله این مظلومین ایثارگر نهایت استفاده را کرده و هرچه زودتر نسبت به پرداخت نقدی مطالبات اقدام نمایند.واینکه با ورود این حجم پول و نقدینگی درجامعه باعث تورم بیشترمیشود ما و دیگران را بیشتراز این بازی ندهند ، زیرا تورم و افزایش نقدینگی همچنان روبه افزایش است و این تاثیری درجامعه نخواهد داشت.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم تیر 1392ساعت 12:23  توسط مدیروبلاگ  | 


مطلب وارده یک آزاده به سایت موسسه فرهنگی پیام آزادگان :

صبح امروز 25/4/92 برای چندمین بار گروهی از آزادگان  به دلیل عدم پرداخت یا تاخیر در پرداخت معوقات خود ،مقابل یکی از مراکز رسمی دولتی تجمع کردند. دراین باب سخن فراوان است اما در این فرصت  قصد بازگویی آن را نداریم.

اما این سوال جدی مطرح است که عوامل و علل این گونه تجمعات چیست؟ راهکار جلوگیری از آن کدام است و چه کسانی و یا سازمانهایی در این زمینه پاسخگو هستند. وآیا به وظایف خود عمل کرده اند؟

این سئوالات و سئوالات دیگری که وجود دارد یک بار برای هیشه باید پاسخ داده شود

فراموش نکنیم ایثارگران قانع ترین قشر از مردم شریف ایران هستند. جان عزیز خود رابرای کشور و نظام و اسلام برکف دست گرفتند و بهای سنگینی پرداختند. مطمنئنا قاطبه آنان همچنان بر عهد خود پایبندند و عقبه درخشان خود را به هیچ چیز دیگری نمیفروشند. اما مشکلاتی هم دارند، حقوق و مطالباتی هم دارند. ایکاش برخی از مدیران بنیادی که مسئول مستقیم امور ایثارگری آنان است ادبیات و شیوه برخورد وتعامل با آنان را متناسب با شان و نیاز آنان می دانست. ما که خبر این تجمعات را در رسانه ها می خوانیم به غیرتمان بر می خورد!

عزیزان مسئول در بنیاد شهید شما چطور!؟

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم تیر 1392ساعت 18:24  توسط مدیروبلاگ  | 


رئیس مرکز روابط عمومی واطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیحاتی در خصوص چگونگی پرداخت مطالبات ایثارگران در قالب سهام نیروگاه‌های البرز، دماوند و هلدینگ خلیج فارس عنوان کرد.

حسن خسروآبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس «فرهنگ‌ حماسه» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به قانون سازمان بودجه در سال 90 در خصوص پرداخت مطالبات آزادگان و ایثارگران گفت: در سال 90 قرار شد مطالبات مجموعه ایثارگران در قالب سه سهام نیروگاه‌های البرز، دماوند و هلدینگ خلیج‌فارس پرداخت شود اما بعضی از ایثارگران از این موضوع ناراحت بودند چرا که باید به سازمان بورس می‌رفت و در آن‌جا مطرح می‌شد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه سهام هلدینگ خلیج فارس مشتری داشت جلسه‌ای روز گذشته در محل کار حجت‌الاسلام ابوترابی، نایب رئیس مجلس و با حضور مهندس زریبافان رئیس بنیاد شهید، معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور، معاون دیوان محاسبات کشور و معاون وزیر اقتصاد، برگزار شد تا ابهاماتی که در قانون بودجه‌ سال 1392 برای پرداخت مطالبات ایثارگران وجود داشت برطرف شود. در این جلسه تصمیم گرفته شد بجای آنکه سهام هلدینگ خلیج فارس را به ایثارگران واگذار کنیم جزئی از مطالباتشان را به صورت نقدی بپردازیم.

خسرو آبادی درباره‌ مبلغی که قرار است به صورت نقدی به ایثارگران پرداخت شود، گفت: این مبلغ حدود 1100 میلیارد تومان از آن پنج هزار میلیارد تومان بدهی بنیاد شهید است که به محض اینکه دیوان محاسبات کشور آن را به تصویب برساند و مساعدت کند و به حساب بنیاد شهید واریز شود به نسبت میان تمام ایثارگران تقسیم خواهد شد. با توجه به تجربه‌ای که در اجرای «ماده‌ 13» پرداخت مطالبات ایثارگران داشتیم یک سوم مطالبات آزادگان را به صورت نقد در ابتدا پرداخت کردیم و به همین منظور با توجه به اینکه مدارک و پرونده‌های آزادگان مشخص است هنگامی که این مبلغ واریز شود آن را به حساب «بانک دی» ایثارگران واریز خواهیم کرد.

وی ادامه داد: سهام نیروگاه‌های البرز و دماوند کماکان سر جای خود باقی است و براساس قانونی که به تصویب مجلس رسیده، اینکه این سهام‌ها به فروش برسد مشروط بر این است که ایثارگران وکالت خود را به بنیاد تحویل دهند تا بنیاد به عنوان وکیل آن را در بورس مطرح کند.

همچنین به گزارش گروه حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا)، پس از گذشت 25 سال از اتمام جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، در زمان خدمت‌رسانی دولت دهم، بحث اجرایی شدن پروژه «پرداخت مطالبات ایثارگران» توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت جدی مورد پیگیری و در حال اجراست.

مطالبات ایثارگران از بنیاد شهید و امور ایثارگران معادل مبلغی بیش از 5 هزار میلیارد تومان است که بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مقرر شده این مبلغ به صورت سهام در اختیار ایثارگران معزز قرار گیرد.

پروژه عظیم پرداخت مطالبات ایثارگران، در حال حاضر توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در دست اجراست و گام به گام پیش می‌رود، اما آنچه مایه تعجب است، سنگ‌اندازی‌ها و مانع‌تراشی‌های برخی رسانه‌های ناآگاه و بعضاً مغرض نسبت به انجام این پروژه است که مسیر پرداخت این مطالبات را با اخبار دروغ و شبهه‌افکنی دچار مشکل می‌کند و فرآیند پرداخت این مطالبات به ایثارگران را با تأخیر مواجه می‌کند.!!!!!!

حسن خسرو آبادی مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، ضمن بیان مطالب فوق مراتب اعتراض خود از برخی رسانه‌ها به جهت تخریب‌ها علیه بنیاد و تفسیرهای کاملاً نادرست علیه این اقدام بنیاد را اعلام داشت.

وی در این خصوص گفت: حال که در دولت دهم این افتخار به دست آمده تا پس از 20 سال ایثارگران عزیز به حق و حقوق قانونی خود برسند، معدود رسانه‌هایی با انتشار اخبار کذب و نادرست باعث تشویش اذهان عمومی می‌شوند و حقایق و خدمات انجام گرفته را وارونه جلوه می‌دهند که این کار با روح خبر رسانی واقعی در تضاد است و اذهان را نسبت به این رسانه‌ها بی‌اعتماد خواهد کرد.

وی افزود: ما عزم خود را جزم کرده‌ایم در یک فضای آرام و قابل اعتماد تمام معوقات را بر اساس قانون و در قالب پرداخت سهام به ایثارگران پرداخت کنیم؛ در حالی که برخی می‌خواهند این افتخار بزرگ که متعلق به دولت دهم است را از دولت بگیرنداما خادمین ایثارگران در بنیاد شهید به یاری خداازاین موانع عبور کرده و برگ زرین دیگری را در خدمت صادقانه به ایثارگران رقم خواهند زد.


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم تیر 1392ساعت 18:22  توسط مدیروبلاگ  | 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، طبق اطلاع واسله جلسه امروز(دوشنبه24تیر) در مجلس شورای اسلامی ،به اتمام رسیده ، این پایگاه تمام تلاش خود را جهت کسب نتیجه کار خواهد بست.
اما بنا به یک اعلام غیر رسمی یکی از نتایج این جلسه رفع برخی از نگرانی های آزادگان مانند واگذاری سهام بود . چنانچه این خبر درست باشد که امیدواریم درست باشد ،قدم مهمی درحل نهایی این موضوع برداشته شده است.امیدواریم مسئولان ذیربط اطلاعات جامع و مناسب را در اختیار جامعه هدف قرار دهند. این پایگاه همچنان به پیگیری های خود جهت کسب خبری کامل ادامه خواهد داد و از آزادگان عزیز تقاضا دارد اطلاعات خود را از مبادی مطمئن دریافت کنند.

منبع : موسسه فرهنگی پیام


+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر 1392ساعت 15:46  توسط مدیروبلاگ  | 


دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید، گفت: اداره کل اطلاعات برخی استانها کتبا اعلام کردند که برخی افراد نباید در مدیریت بنیاد شهید در استانها باشند اما متاسفانه مسئولان این بنیاد اهمیتی به این مباحث نداده‌اند.
مصطفی افضلی‌فرد دبیر هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آغاز به کار هیئت تفحص اظهار داشت: اسناد زیادی در خصوص تخلفات بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود دارد و در این زمینه برای دوستان بنیاد شهید متاسفیم.
وی افزود: با وجود اینکه تلاش زیادی کردیم تا مسئولان بنیاد شهید پاسخگوی موارد مورد اعتراض نمایندگان باشند، اما آنها به جای پاسخگویی بیشتر به ارائه گزارش کار پرداختند، نتیجه این کار هم این شد‌ که کاری‌که امکان حل دوستانه آن وجود داشت، به کمیسیون اصل ۹۰ کشیده و منجر به تحقیق و تفحصی شد که با رای بالای نمایندگان به تصویب رسید.
دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید با بیان اینکه موارد متعددی از تخلفات مدیران این بنیاد در هیئت مطرح است،‌ گفت: مهمترین نکته در این زمینه، عدم توجه مسئولان بنیاد شهید به تذکرات، عدم پاسخگویی آنها و لابی‌گری با نمایندگان برای منصرف کردن آنها از تحقیق و تفحص است.
افضلی‌فرد ادامه داد: بنیاد شهید در حوزه مسائل بهداشت و درمان، مشکلات عدیده‌ای دارد و متاسفانه آنها برای حل مسئله بیمه تکمیلی جانبازان پاسخگو نیستند.
وی با بیان اینکه در بنیاد شهید در کنار مدیران لایق، مدیران غیرکارآمدی هم وجود دارد، تأکید کرد: در این بنیاد، مدیران غیرکارآمد و غیر لایقی حضور دارند که شایستگی‌های لازم را برای تصدی پست‌های مدیریتی ندارند و آسیب‌های زیادی به بنیاد شهید وارد کرده‌اند.
تذکر اداره کل اطلاعات برخی استانها به بنیاد شهید
دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید تصریح کرد: گزارش عملکرد این مدیران غیرکارآمد و غیرلایق به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ارجاع شده و حتی در برخی موارد، موضوع به شورای تامین استان‌ها کشیده شد و حتی اداره کل اطلاعات برخی استان‌ها کتبا اعلام کردند که برخی افراد نباید در مدیریت بنیاد شهید در استان‌ها حضور داشته باشند، اما متاسفانه مسئولان این بنیاد اهمیتی به این مباحث ندادند.
افضلی‌فرد در پاسخ به این سوال که آیا اختلاسی در بنیاد شهید انجام شده است، اظهار داشت: در حال حاضر نمی‌توان درباره اختلاس در بنیاد شهید نظر داد و باید بعد از فعالیت هیئت تحقیق و تفحص و بررسی‌های لازم در این باره صحبت کرد.
وی ادامه داد: البته استفاده از افرادی که سابقه خوبی در مسائل مالی ندارند، یکی از موارد مورد نظر هیئت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید است.
واکنش به آمادگی بنیاد شهید برای مناظره با نمایندگان مجلس
دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید در خصوص اظهار تمایل مدیر روابط عمومی این بنیاد برای مناظره با اعضای هیئت تفحص، اظهار داشت: متاسفانه این قبیل سخنان بیشتر تبلیغاتی است و ای کاش مسئولان بنیاد شهید به خاطر ایثارگران و جانبازان عیوب مستدل و منطقی نمایندگان نسبت به این نهاد مهم را می‌پذیرفتند و درصدد رفع آن برمی‌آمدند، اما متاسفانه دوستان از ابتدا راه نامناسبی را انتخاب کردند.
افضلی‌فرد همچنین خاطرنشان کرد: توجیحات خلاف، پاسخ ندادن به سوالات نمایندگان، لابی‌گری و تلاش مسئولان بنیاد شهید برای انصراف نمایندگان از تحقیق و تفحص راه به جایی نبرد و مواضع نمایندگان برای تحقیق و تفحص از بنیاد شهید مستحکم‌تر شد.
وی همچنین با تاکید بر اینکه اسناد زیادی از تخلفات بنیاد شهید جمع‌آوری شده و بخشی از آنها نیز در حال جمع‌آوری است، تصریح کرد: مطابق قانون اگر نهادهای اطلاعاتی و‌ امنیتی اطلاعات و گزارش‌‌هایی از بنیاد شهید در اختیار دارند باید در اختیار هیئت تحقیق و تفحص مجلس قرار دهند که در این زمینه نامه‌هایی به نهادها برای ارائه اسناد، ارسال شده و هیئت تفحص منتظر اسناد است.
منبع: سایت الف

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم تیر 1392ساعت 19:1  توسط مدیروبلاگ  | 

اگر امروز سری به پورتال اطلاع رسانی بنیادشهید و امورایثارگران زده باشید مطالب زیادی و در پست های زیادی توسط آقای سید مهدی امینی معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان گردیده که در نوع خود بسیار جالب است و این نشان دهنده آن است که متولیان بنیاد شهید که روزهای آخر حکومت خود را درحال طی کردن هستند و میخواهند به هر ترفندی سابقه ای خوب به جا بگذارند! اما آقایان این را باید بدانند که این کارها و دروغ ها سابقه هشت سال مدیریت ایشان که باعث زیر سوال رفتن ایثارگر و ایثارگران شده است از یادها نخواهد رفت.

به سرفصل این مطالب که در سایت بنیاد شهید وامورایثارگران آمده توجه فرمایید:
1-زمان آغاز و مدیریت سهام طرح فرآیند پرداخت مطالبات ایثارگران

سید مهدی امینی ضمن اعلام آغاز اجرای این طرح، اظهار داشت: مراجعه گروه های مختلف ایثارگران به بنیاد بر اساس برنامه تنظیمی و اطلاع رسانی شده توسط بنیاد محل پرونده به ایثارگران صورت می گیرد .

2-مشمولان طرح فرآیند پرداخت مطالبات ایثارگران

ایثارگران مشمول طرح فرآیند پرداخت مطالبات ایثارگران به صورت سبد سهام اعلام شدند.

3-بنگاه های اقتصادی میزبان طرح فرآیند پرداخت مطالبات ایثارگران

نیروگاه دماوند، شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و نیروگاه زاگرس بنگاه های اقتصادی هستند که در طرح فرآیند پرداخت مطالبات ایثارگران به صورت سبد سهام مشارکت دارند.

4-واحدهای مسئول اجرای طرح فرآیند پرداخت مطالبات ایثارگران

سید مهدی امینی معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با توجه به بزرگ و سنگین بودن عملیات اجرایی واگذاری و تاکید رئیس بنیاد برای اجرای طرح، 3 رده پیش بینی شده است.

5-مستندات قانونی و ضمانت اجرای طرح فرآیند پرداخت مطالبات ایثارگران

معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران مستندات قانونی و ضمانت اطمینان آور اجرای طرح فرآیند پرداخت مطالبات ایثارگران در قالب سهام را تشریح کرد.

6-تشریح طرح فرآیند پرداخت مطالبات ایثارگران به صورت سبد سهام
پرداخت مطالبات ایثارگران به صورت سبد سهام شرکت های سه گانه (نیروگاه دماوند، نیروگاه زاگرس، پتروشیمی خلیج فارس) انجام خواهد شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه دهم تیر 1392ساعت 20:10  توسط مدیروبلاگ  | 


اگر كسي پيدا شد كه بتواند تحليل درست و جامعي از رفتار زننده برخي از مديران بنياد شهيد در خصوص واگذاري سهام عتيقه برخي شركت‌هاي ورشكسته ارائه كند بايد به او لقب درخشاني اعطاء كرد.

اگر مسئولان بي‌تدبيري، كه اين بازي را شروع كردند به طور شفاف مي‌گفتند اعتقادي به پرداخت معوقات آزادگان نداريم و در نتيجه پرداخت هم نخواهيم كرد پذيريش و تحمل آن براي آزادگان خيلي آسان‌تر از تعهدنامه‌اي (بخوانيد توهين‌نامه) است كه به آزادگان ارائه كردند.

آقايان شما قرار بود خادم آزادگان باشيد نه مالك الرقاب آن‌ها كه تعهد پنجاه ساله از آنان مي‌گيريد مگر با اين ميزان از توجه و عملكرد، كسي تا پنجاه سال ديگر زنده است؟!

به راستي وظيفه شما در قبال ايثارگران چيست؟ خدمت كردن و رفع اضطراب يا برخوردهاي اعصاب خردكن؟

بزرگواران: صورت مسئله بسيار ساده است ايثارگران و آزادگان مطالبات معوقه‌اي دارند كه سال‌هاست به هر دليل پرداخت نشد و اكنون برابر نص صريح قانون بايد به صورت يكجا و نقدي پرداخت شود. مطمئن باشيد آزادگان فقط حق خود را مي‌خواهند نه منتظر سكه باران مانند برخي از مديران هستند ونه نشان مي‌خواهند و نه هم اينكه خود را طلبكار نظام و مردم مي‌دانند.

پس لطفاً به اين بازي خاتمه دهيد


+ نوشته شده در  دوشنبه دهم تیر 1392ساعت 13:52  توسط مدیروبلاگ  | 


براساس پیامک ارسالی که امروز از طرف بنیادشهیدارسال شده از آزادگان درمشهدواستان های خراسان درخواست شده که با در دست داشتن اصل شناسنامه ؛کارت ملی ؛کارت ایثارگری و... به بنیادشهیدی که پرونده ایشان درآنجا قرار دارد جهت دریافت مطالبات معوقه خود مراجعه نمایند.

با عنایت به سوال مکرر دوستان و همانطوری که مدیران و دیگران دوستان در وبلاگ های خود بیان کرده اند ، حتی به استناد قانون باید سهام فروخته میشده و وجوه حاصل از فروش سهام به آزادگان و دیگر ایثارگران پرداخت میگردیده است.

لذا با توجه به شبهات موجود و اینکه در اواخر خدمت دولت خدمتگزار!! هستیم و این حرکت میتواند ترفندی برای نشان دادن جلوه خوبی از دولت خدمتگزار !! باشد ، و بنا به پیشنهادات دوستان ، توصیه میگردد که :

اولا : از امضاء هرگونه برگه ای خودداری

ثانیا: هیچگونه وکالتی به بنیاد داده نشود(ازسرنوشت شرکتهای آزادگان عبرت بگیرید)

ثالثا: با توجه به مشکلات اقتصادی بسیار ، چنانچه مقداری دیگر صبروتحمل داشته باشید، فقط و فقط با دریافت وجه نقد موافقت کنید.( ارزش سهامی که داده میشود در آینده ای نه چندان دور با عنایت به شرایط اقتصادی وحبابی بود اقتصاد آینده خوبی برای آن پیش بینی نمیشود واحتمال ضرر و زیان بسیار وجود دارد)

رابعا: همان دی کارت هایی که در سال گذشته داده اند و در دست آزادگان میباشد کفایت میکند و نیازی به دریافت دی کارت مجدد نیست ، و نیرنگ و خدعه دریافت مجدد دی کارت جدید را نخورید ، و اگر قرار باشد که پولی پرداخت شود میتوانند به همان حساب و دی کارت قبلی واریز کرده و از هزینه دوباره جلوگیری نمایند.

و در پایان ضمن تشکر از تمامی دوستان و عزیزان بازهم تاکید میگردد که :

«« فقط و فقط دریافت پول نقد »»

««که به همان دی کارت سابق واریز شود»»

««وبا دریافت هرگونه سهامی مخالف میباشیم»»


+ نوشته شده در  شنبه هشتم تیر 1392ساعت 20:46  توسط مدیروبلاگ  | 


یکی از آزادگان عزیز توصیه های زیر را برای پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ارسال کرد که در پی میآید

1.قانون بودجه سال 1392 تقريباً به صورت شفاف تكليف بديهي‌هاي ايثارگران را مشخص نموده و از دوگانه سهام و نقد بودجه سال 1391 رها شده است.

2.از قرار مسموع (و با احتمال فراوان معلوم) دستور العمل بنياد از روز شنبه جهت واگذاري سهام از آزادگان دعوت بعمل مي‌آيد.

3.توصيه جدي اين است كه آزادگان عزيز بر دريافت نقدي تأكيد ورزيده از قبول سهام احتمالاً تا مرغوب خودداري كنند.

4.اگر دوستان اندكي صبر كنند ان‌شاءا... پس از ابلاغ بودجه سال 1392 و تدوين آيين‌نامه‌هاي اجرايي آن اميدواريم شرايط بهتري پديد آيد.

5.از دادن هر گونه وكالت به غير در خصوص معوقات خود خوداري كنيد مثلاً نهادهايي مانند بانك دي نمي‌تواند وكيلي باشد كه معوقات آزادگان را به درستی مدیریت و پرداخت کنند.

6.درايت، صبر، همراهي و حفظ حرمت همه اشخاص و نهادها و تأكيد بر گفتگو و مذاكره و استفاده از ظرفيت معتمدين آزاده و دوري از پيامك‌هاي ناروا، خداي ناكرده توهين به خدمتگزاران و يا هر كس ديگري و سرلوحه قراردادهاي اخلاق ضمن تأكيد بر احقاق حقوق وظيفه اصلي ما در اين برهه است.

7.طبق اطلاع ما در جلساتي که اخیرا درخصوص ماده 13 برگزار شد هيچكدام از اعضاء مؤسسه پیام آزادگان  بويژه برادر احدي حضور نداشتند.

8.همگی به ویژه موسسه پیام آزادگان وظیفه داریم ضمن حمايت جدي از نهادهاي خدوم نظام مقدس جمهوري اسلامي و كمك به آن‌ها، از حقوق حقه آزادگان نيز دفاع نمايیم و البته كما في‌السابق با شيوه مناسب كه ناشي از رهنمودهاي سيد آزادگان و سيره رفتاري آن بزرگوار است اين مهم را به انجام برسانیم.

منبع سایت موسسه پیام آزادگان

+ نوشته شده در  شنبه هشتم تیر 1392ساعت 14:16  توسط مدیروبلاگ  |